TR EN

Vulkolan Tekerler

YÜRÜTME TEKERLERİ

Endüstriyel depolarda kullanılan istifleme makinaları hareket halindeyken yüksek bir tork ile ilerlemeye çalışırken düşük hızda dönmeye çalışan yürütme tekeri yüksek deformasyon veya yüksek hızda düşük deformasyon sebebli yüksek dinamik taşımalar elastik kaplamada yüksek derecede ısı meydana gelir.

Vulkolan yürütme tekeri bu ısınmayı özel kimyasal yapısı ile sönümler ve hareket halindeyken gelen darbelere karşı yüksek mukavemet sağlar.

93 shore sertlik ile dinamik yük taşıma kabiliyeti sağlar ve -40 °C / +80°C sıcaklıkta yüksek asansörlü istifleme makinalarına en iyi çözümü sunar.

YÜK TEKERLERİ

İstif makinaları çalışma esnasında 15 metreye ulaşan asansör yüksekliği ve kaldırdığı ağır tonaj ile birlikte yük tekeri üzerinde çok yüksek oranda noktasal basınca a sebeb olur.

Bu basıncınla beraber yüzey üzerinde yüksek miktarda deformasyon etkisi oluşturur. Meydana gelen darbelere karşı Rader Vogel ürünü olan Vulkolan yük tekerleri özel mikro yapısı sayesinde yüksek mukavemet sağlayarak tüm deformosyonları absorbe ederek daha uzun bir kullanım ömrü verir.

DENGE TEKERLERİ

Forklift ve istif makinalarında tasarımlarında statik dengeyi sağlama amaçlı yürütme tekeri ve yük tekeri bulunur. İstif makinaları durağan halden ivmeli konuma geçişi sırasında, beraberinde oluşan momentum dinamik denge ihtiyacına neden olur. Makinaların ani hareket ve manevra durumlarında devrilmemesi ve savrulmaması için denge tekeri kullanılır.

Makinaların daha güvenli ve daha verimli olarak operasyonlarda çalışabilirler. Bu sebeb ile denge tekerleri yıpranma ve aşınma durumunda hemen değiştirilmesi gereklidir.

KILAVUZ TEKERLERİ

Gelişen teknoloji ile birlikte depolama alanlarını daha verimli kullanmak amaçlı dar koridorda çalışabilecek sistem makinaları tercih edilmektedir.

Raf aralarında bulunan bu makinaların hareketi ile birlikte, kılavuz tekerleri makinanın lineer bir yol izlemesini ve kullanıcı operatöre daha rahat ve güvenli bir sürüş sağlar.